מערכת גיוס

חשיבות הטמעת מערכת גיוס

מערכת גיוס אוטומטית היא המצאה טכנולוגית חכמה ויעילה. אך אנו רואים על פי סקרים כי ישנם מקרים לא מעטים בהם היא לא מצליחה, היא נכשלת. מצב זה קורה כאשר המערכת לא הוטמעה בצורה נכונה והעובדים לא הצליחו לתפעל ולהסתגל אליה, לרוב זה קורה משתי סיבות עיקריות: או משום שהם לא קיבלו הדרכה ותמיכה נכונה או המקרה השכיח יותר, כתוצאה מהטמעת מערכת גיוס שאינה מתאימה לצרכי החברה.

כאשר ארגון מעוניין בקניית מערכת גיוס, הוא צריך לוודא מספר דברים על החברה ממנה הוא מעוניין לרכוש:

הראשון האם החברה יודעת לכוון אתכם למהדורה שתתאים לארגון שלכם, האם היא תדע לייעץ אילו פרמטרים אתם צריכים וחשוב שיכללו בתוכנה. האם היא תסביר על כל הנושאים מסביב לתוכנה ותדע לכוון לפעולות נכונות בנושאים השונים כגון: ניהול תהליכי גיוס, אסטרטגיות שיווק מתאימות, תוכניות עסקיות שכדאי לשקול וייצור הכנסות.

הדבר השני הוא מה הם שירותי היישום והאינטגרציה שהחברה מספקת, כלומר האם השירותים הניתנים כוללים תכנון, עיצוב, התקנת התוכנה אצלכם, בדיקות שהמערכת פועלת נכון ועונה על צרכי החברה, וכמובן תמיכה כוללת התבטיח שהכל מתנהל כשורה. במילים אחרות שקיים יישום יעיל וחלק של מערכת גיוס.

הדבר השלישי הוא האם החברה מספקת הדרכה ותמיכה לאורך כל התהליך. כפי שאמרנו בתחילת הכתבה הרבה מהארגונים שעוברים לשימוש במערכת גיוס אינם מרוצים, וזאת מפני שהם לא קיבלו הדרכה נכונה, דבר הגרם לחוסר הסתגלות למערכת ולקשיים. בשביל למנוע זאת חשוב לראות כי תוכנת הגיוס מגיעה עם שירותי הכשרה והדרכה הכוללים: מדריכים ומסמכי עזר למשתמשים במערכת, מפגשים תקופתיים עבור עדכונים חדשים והדרכות באתר שלכם.

צריך לדעת כי גם מערכת גיוס ומיון עובדים הטובה ביותר, היא רק כלי טכנולוגי שעוזר לתהליך הגיוס. על כן אם תשתית הגיוס של החברה אינה מבוצעת ובנויה בצורה טובה, גם המערכת הכי חכמה לא תהיה אפקטיבית ברמה הרצויה בגיוס עובדים איכותיים. לשם כך כדאי מידי פעם לוודא שמחלקת הגיוס אכן בנויה מצוות מקצועי היודע את עבודתו.

רדמץ' הינה חברה המספקת מגוון רחב של מערכות גיוס, ומתאימה את עצמה ספציפית לכל ארגון המעוניין להשתמש בתוכנה ובשירותיה.

 


 

מאמר נוסף בנושא:

יתרונות מערכת משאבי אנוש>>