תהליך גיוס

ישנם שני דברים משמעותיים ששילובם באופן הנכון יבטיח את הצלחתה של החברה. הראשון הוא המנהל, בכדי שהארגון יתנהל נכון, עליו להיות מקצועי, בעל יד בניהול עסק, אדם אסרטיבי עם יכולת טובה בניהול עובדים. השני הם העובדים, על העובדים להיות מקצועיים, אך מלבד זאת עליהם להיות גם אחראיים, מסורים לעבודה ובעלי תקשורת חברתית טובה. מבלי זאת ומבלי השילוב הנכון בין שני הגורמים החברה יכולה להיגרר וליפול לכישלון. על צוות משאבי האנוש מוטלת האחריות לבחור את העובדים שיועילו לחברה ויקדמו אותה הלאה.

תפקיד זה דורש הרבה עבודה, הוא כולל תהליך גיוס שלם שמתחיל בהצעת המשרה ונגמר במציאת העובד המתאים. הדרך מההתחלה עד הסוף הנה מורכבת ולעיתים אף מייגעת. בכדי לחסוך את תהליך הגיוס ולצמצם אותו למינימום עבודה, דבר החוסך משאבים רבים לחברה, נוצרה תוכנה הנקראת "תוכנת גיוס". תוכנה זו הנה ממוחשבת וכוללת בתוכה את כל שלבי תהליך הגיוס.

הזכרנו כי תהליך הגיוס הינו תהליך ארוך, נפרט כעת מה הוא כולל ולמה הוא קשה עד כדי כך שדורש תוכנה ממוחשבת. תהליך הגיוס מתחיל בהגדרת המשרה המוצעת, והגדרת דרישות המועמד. לאחר מכן מגיע שלב פרסום המשרה, שלב זה יכול להיעשות בכמה אופציות. אופציה ראשונה זה על ידי פרסום בשיטת "חבר מי חבר", על ידי פרסום באינטרנט, ועל ידי פרסום בחברות כוח אדם. בסוף שלב זה מופיע בחברה כמות נכבדת של קורות חיים השייכים למועמדים פוטנציאליים, עליהם צריך לעבור ולהחליט מי מבניהם הם הראויים והמתאימים לתפקיד. המועמדים שנבחרו מוזמנים לראיון ועוברים מבחני אישיות, על סמך התוצאות מחליטים מי הוא המועמד המתאים ביותר והוא המצטרף לחברה.

מערכת גיוס היא המצאה הנועדה לעשות סדר בכל תהליך הגיוס, ולחסוך לצוות משאבי האנוש זמן יקר. המערכת דואגת לפרסום המשרה, לקליטת קורות החיים, לאסיפתם בצורה מסודרת, למיונם ולמציאת המועמדים הרלוונטיים מתוכם. המערכת מתעדת הכל, כך שמתאפשר מעקב מדויק אחר כל מועמד ומועמד, ואין דבר שהולך לאיבוד.

רדמץ' הנה חברה המספקת מערכות גיוס מסוג זה, ומתאימה אותם ספציפית לדרישות ולצרכי הלקוח.

 


מאמרים נוספים בנושא:

מהו תהליך גיוס והגדרת תפקיד>>